Wizyta w Ośrodku Misyjnym w Ząbkach


W dniach 16-20 września zorganizowano w naszych szkołach III Tydzień Wychowania. W ramach jeszcze większego zaangażowania w wychowanie dzieci realizowaliśmy temat „Poszukujemy skarbu. Co tak naprawdę liczy się w życiu?”. W SP2 uczniowie są jednak przyzwyczajeni, że oprócz lekcji „coś” jeszcze się dzieje. Tak więc, Koło Misyjne (około 30 dzieci) pod opieką pań Marianny Chudzik i Katarzyny Węgrzynek powędrowało do księży Pallotynów. Od kilku lat współpracujemy z Fundacją Pallotyńską Salvatti. Ksiądz misjonarz w ciekawy sposób opowiedział naszym małym misjonarzom o trudnej, ale fascynującej pracy w Afryce. Obejrzeliśmy zdjęcia i wiele pięknych przedmiotów wykonanych przed podopiecznych księży Pallotynów.                 
  Na koniec nasi uczniowie mogli zadawać pytania. Ksiądz dr Grzegorz Młodawski, sekretarz do spraw misji obdarował nas misyjnymi różańcami i obrazkami. Dziękujemy jeszcze raz i obiecujemy modlitwę. Uczniowie byli zachwyceni i już dopytują, kiedy znowu wezmą udział w takiej lekcji.
  

K. Węgrzynek


......................................................................................................................................