,,Sprawozdanie z wycieczki na stadion Legii’’


W dniu 10 maja nasza klasa wraz z klasą 2d pojechała na stadion Pepsi Arena im. Józefa Piłsudskiego, gdzie na co dzień rozgrywa swoje mecze klub Legia Warszawa. Zwiedzanie stadionu rozpoczęliśmy od garażu dla autokarów, które przewożą piłkarzy na mecze. Następnie poszliśmy na trybunę północną zwaną ,,Żyleta’’. Potem mogliśmy poczuć jak czuje się zawodnik na ławce rezerwowych. Kolejną atrakcją była rozgrzewka w formie przebiegnięcia całego boiska. Po odbyciu rozgrzewki poszliśmy do galerii sław gdzie wiszą zdjęcia piłkarzy, którzy zdobyli z Legią mistrzostwo Polski. Później mogliśmy dotknąć odciśniętej ręki największej legendy warszawskiego klubu Lucjana Brychczego. Następnie wybraliśmy się do skyboxu gdzie nakręcano program liga+. Potem poszliśmy do sali konferencyjnej , gdzie odbywają się konferencje prasowe. Następnie poszliśmy do loży biznesowej i wtedy mogliśmy się przekonać jak duże jest to boisko. Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy były kabiny komentatorów. Mogliśmy się tam poczuć jak prawdziwi komentatorzy. Później poszliśmy do muzeum Legii, gdzie były wszystkie pamiątki z najważniejszych meczów tego klubu i na koniec mogliśmy wpisać się do księgi gości. Ostatnią atrakcją było pójście do fan storu.
Moim zdaniem wycieczka była jedną z najfajniejszych. Myślę, że moim kolegom i koleżankom też się podobała.

Bartłomiej Szybka 2e

...............................................................................


WYCIECZKA NA STADION LEGII
10 maja całą klasą udaliśmy się na wycieczkę na Stadion Legii. Nowy stadion Legii powstał w

miejsce starego, który służył klubowi od 1930 roku. Po całkowitej przebudowie Stadion Wojska Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (właściwie trzy gotowe trybuny) oficjalnie otwarto 7 sierpnia 2010 roku, a główną atrakcją towarzyszącą ceremonii był mecz Legii z Arsenałem Londyn.
Stadion Legii to jedna z najnowocześniejszych aren sportowych w kraju. Obiekt posiada specjalne oświetlenie, a także oświetlenie płyty boiska. Istnieje również możliwość podświetlenia obiektu na dowolny kolor.
W 2016 roku warszawski klub obchodzi 100-lecie swojego istnienia, w tym też roku Legia ma szansę zdobyć tytuł Mistrza Polski, już udało jej się zdobyć Puchar Polski.
Zwiedzanie stadionu rozpoczęliśmy od obejrzenia trybun, jak dowiedzieliśmy się od Pana przewodnika pojemność stadionu Legii wynosi dokładnie 31 006 miejsc. Stadion posiada cztery główne trybuny, najważniejsza dla każdego prawdziwego, najbardziej zagorzałego kibica jest Trybuna Północna (tzw.„Żyleta”).  Co ciekawe Żyleta swoją nazwę zawdzięcza reklamie żyletek jaka była w tym miejscu w latach 90-tych. To tutaj bije kibicowskie serce stadionu i to stąd gniazdowy kieruje dopingiem. Na tym sektorze panują nieco inne reguły niż na pozostałych trybunach, tu też tworzona jest cała najlepsza oprawa meczu.  Przy wejściu na tę trybunę stoi pomnik legendy klubu – Kazimierza Deyny.
Kolejną trybuną jaką obejrzeliśmy była Trybuna Zachodnia, to tutaj znajduje się klub biznesowy - Silver i Gold Club dla gości VIP oraz 40 ekskluzywnych lóż (wraz z całym zapleczem). Mogliśmy zobaczyć taka lożę od wewnątrz, robi wrażenie J.  Na „Zachodniej” znajduje się również trybuna prasowa, a pod nią mieszczą się szatnie, baza sportowa klubu i zaplecze konferencyjno-medialne, tzw. Sky box, z którego prasa i telewizja ma wspaniały widok na płytę boiska.
Kolejną trybuną była Trybuna Południowa, na tej trybunie zlokalizowany jest sektor rodzinny , tu mecz oglądają „pikniki” J, tu też znajduje się  sektor gości.
Na Trybunie Wschodniej część krzesełek układa się w duży napis „LEGIA”.

W czasie wycieczki mieliśmy też możliwość obejrzenia miejsc pod trybunami stadionu, udaliśmy się do szatni piłkarzy. Przy wejściu do szatni naszą uwagę zwróciły zacytowane słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego : „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska”, wg mnie mogą mieć one bardzo duże znaczenie nie tylko dla sportowców, ale także dla nas. Na korytarzach stadionu tuż przy wejściu na płytę boiska mogliśmy zobaczyć zdjęcia wszystkich piłkarzy jacy kiedykolwiek grali w klubie Legia Warszawa.  W tym miejscu czekała na nas super niespodzianka przewodnik pozwolił nam wejść na płytę boiska, kilkorgu z nas, w tym również mi udało się przebiec  3 okrążenia płyty boiska, wszyscy byli pod wrażeniem. Na murawie poznaliśmy też maskotkę klubu KAZKA.

Na koniec wycieczki odwiedziliśmy Muzeum Legii, kolekcja muzealna ciągle powiększa się o nowe eksponaty i to zarówno związane z najświeższymi wydarzeniami, jak i z tą najbardziej zamierzchłą historią. Muzeum znajduje się pod Żyletą. Tu możemy obejrzeć puchary, koszulki, nawet buty. Bardzo dużo pamiątek zgromadzono po najlepszym i najważniejszym piłkarzu Legii, czyli  Kazimierzu Deynie. Dodatkowo na ekranie można obejrzeć fragmenty ostatniego meczu rozegranego przez Deynę w Warszawie. Wizyta w Muzeum Klubowym to prawdziwa wycieczka w czasie. Na miejscu znajduje się kilka starych krzesełek z dawnej Żylety.
Przed samym powrotem do szkoły udaliśmy się do sklepu z pamiątkami.
Wiadomość z ostatniej chwili, niedziela 15.05.2016, godz. 20:05 Legia zdobyła Mistrza Polski 2016 J huraaaa


Bartek Koźlicki 2D


................................................................................................................................................................