Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile


W dniu 19 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty, organizowane przez  Fundację Digital University we współpracy z T-MOBILE. W zajęciach wzięli udział uczniowie wszystkich klas 5.  Odbyło się 6 warsztatów.
Uczestnicy programu dowiedzieli się m.in. czym jest cyberprzemoc, jak unikać zagrożeń w Internecie, jak odpowiednio zabezpieczyć urządzenia i jak reagować, gdy coś niepokojącego zdarzy się w sieci. Poznali podstawowe zasady bycia odpowiedzialnym użytkownikiem internetu i usług mobilnych.
Uczniowie dowiedzieli się jak wiele możliwości daje Internet i jak zadbać o bezpieczne korzystanie z niego. Bardzo ważną rzeczą jest zabezpieczenie komputera np. programem antywirusowym. Wszyscy uświadomili sobie jak ważne jest zwracanie uwagi na to co się „klika”, że jeżeli napisane jest "wygrałeś", "nagroda", "niespodzianka" itp. to może oznaczać wirusa lub kosztowne sms-y bo trzeba na jakiejś stronie internetowej podać numer telefonu aby dostać rzekomą wygraną.  Ważne jest także co się wrzuca do sieci np. zdjęcia i czego nie powinno się udostępniać innym jak np. dane osobowe.  Trzeba pamiętać że wszystko co wrzucimy w Internecie zostaje tam na zawsze.

Były to bardzo interesujące warsztaty, prowadzone przez doświadczonych edukatorów.


Anna Słowik...............................................................................................................................