Noc młodego ekologa


W dniu 12 maja 2017 przyszliśmy do szkoły po raz drugi o godzinie 19.30. Zabraliśmy ze sobą śpiwory, karimaty i materace. Uczniowie z klasy IV c i IV e  zostali podzieleni na 6 różnych grup zwierząt: niedźwiedzie, wilki, wiewiórki, zające, lisy i żaby.
O godzinie 20.00  każda z grup przekazała kilka ciekawostek o swoim życiu, wyglądzie, odżywianiu. Na dużej sali gimnastycznej czekał na nas długi stół z różnymi warzywami, owocami, wędliną. Naszym zadaniem było zrobienie wymarzonej kanapki. Powstały tam niezwykłe cuda. Potem czekało na nas osiem różnych ćwiczeń sprawnościowych i umysłowych. Za każde poprawnie wykonanie zadania drużyna otrzymywała dwa puzzle. Około północy była dyskoteka. 
Następnie mieliśmy kolejne zadanie w grupach. Polegało na przebijaniu balonów, w których ukryte były pytania o ekologii.
Na koniec było podsumowanie naszych nocnych zmagań. Pierwsze miejsce zajęła drużyna żab!!! Potem dla wytrwałych w sali kinowej (klasa muzyczna) był wyświetlany film, który skończył się o 3.00. Po seansie filmowym poszliśmy spać do swoich śpiworów.
To była niezwykła i szalona noc. Każdy z nas dostał dyplom młodego ekologa.

Karolina Ponichtera  4e


12 maja 2017 roku w SP2 w Ząbkach miało miejsce 2 nocowanie klas 4c i 4e. Impreza odbyła się pod hasłem „Noc wśród dzikich zwierząt”. Uczniowie już wcześniej zostali podzieleni na 6 drużyn: Lisy, Wilki, Niedźwiedzie, Zające, Wiewiórki i Żaby.
Wszyscy przybyli punktualnie o 19:30 i rozlokowali się w wyznaczonych miejscach. Następnie zebrali się w sali 49, gdzie obradowały Mądre Sowy (pani Dagmara, pani Dorota i pani Małgosia). Tu nastąpiła prezentacja „zwierzęcych rodzin” oraz wręczenie map, na których grupy miały wklejać punktowe znaczki za udział w konkurencjach przewidzianych w czasie imprezy.
Okazało się, że jury najwyżej oceniło prezentację rodziny Zajęcy, która wykazała się największą kreatywnością.
Następnie zespoły zmagały się w Masterchefie. Rywalizacja była zacięta! Najpierw uczniowie mieli 15 sekund na zapoznanie się ze składnikami, po czym wyznaczyli osobę, która będzie zbierała produkty na kanapki. Po poznaniu składników wymienili się pomysłami. Chwilę później wychowawczynie dały znak do startu i wszyscy ruszyli! Po powrocie do stanowisk dzieci zaczęły tworzyć swoje arcydzieła! Okazało się, że tylko jedna grupa zadanie wykonała poprawnie. Była to rodzina Zajęcy! Stworzyli małą kanapkową rodzinę zajączków!
Następnie drużyny wróciły do sali 49 i Sowy rozdały punkty. Po krótkim odpoczynku  panie wyznaczyły kolejne zadanie- wkleić mapki na dużą kartkę, po czym narysować pasujący do niej krajobraz. W trakcie kolorowania wychowawczynie kolejno prosiły „rodziny” do następnej konkurencji. W całej szkole rozmieszczono stanowiska. Dzieci dostały mapę, na której zaznaczono ślady ich rodzin prowadzące do stanowisk. Przy każdym punkcie kontrolnym dostawało się puzzle. Należało poruszać się w ciszy, gdyż w tle słychać było odgłosy zwierząt. Po zakończeniu tego zadania uczniowie udali się do sali 49, gdzie czekali na resztę grup. W międzyczasie musieli złamać szyfr związany z dźwiękami, jakie słyszeli. Po przybyciu wszystkich grup otrzymali kartkę, na której układali zebrane puzzle. Zdobywali za to punkty.
 Następnie obyła się dyskoteka. Uczniowie tańczyli tak długo, że już wszystkich nogi bolały!
Nadszedł czas podsumowania konkurencji. Wygrały Żaby! W nagrodę otrzymały tort. Reszta grup dostała batoniki. Zrobiło się bardzo późno! Dla wytrwałych emitowano film w sali muzycznej.
 Nocowanie było ekscytujące, jednak praca w grupach nie do końca wyszła. Pomysł oraz wykonanie bardzo mi się spodobały. Nie mogę się doczekać kolejnej takiej imprezy.

Zosia Kamińska 4c


.................................................................................................................