Ślubowanie klas pierwszych

12.10.2017  - ta data dla naszych „pierwszaków” oznaczała uroczyste dołączenie do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkach. Dzieci czekały z niecierpliwością na ten dzień, przygotowując się od początku roku szkolnego na jego przyjście. W tym roku uroczystość wyjątkowo odbyła się w budynku Gimnazjum nr 2, lecz to nie oznacza, że uczniowie tak szybko zrealizowali materiał 6 lat szkoły podstawowej – nie ominie ich praca, która spotyka każdego ucznia w szkole, ale nie ominie też radość szkolnych dni, wspaniałe przygody i nowo zawarte przyjaźnie. 
Dzieciom w tym ważnym dniu towarzyszyli: wychowawczynie i najbliżsi. Z uwagą uroczystość obserwowali: Dyrekcja Szkoły, a także zaproszeni goście: Burmistrz i Przewodniczący Rady Miasta, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, Przewodnicząca Rady Rodziców. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16:30, częścią artystyczną, którą przygotowała klasa 1g wraz z wychowawczynią, - p.  Agnieszką Strucińską. Z ogromnym zaangażowaniem, ale i delikatną tremą uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, chcąc udowodnić wszystkim zebranym, że zasługują na miano członków społeczności szkolnej – cytując słowa oceniającego postępy dzieci jury: „owszem, owszem tak, tak, tak  - zasługują”.

W ślubowaniu wzięło udział 7 klas pierwszych. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu narodowego i szkolnego, nadszedł najważniejszy moment – ślubowanie. Słowa przysięgi w ustach pierwszaków brzmiały niezwykle poważnie i uroczyście. Ślubowali, że będą się pilnie uczyć, że będą dobrymi uczniami, kolegami i Polakami. Również rodzice złożyli obietnice wspierania swoich pociech w niełatwym procesie edukacji i wychowania. Jak co roku. złożone zostały kwiaty pod tablicą patrona – tym razem jednak pod tablicą patrona duchowego szkoły – ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie każde dziecko zostało pasowane przez wychowawczynię na ucznia wielkim, „magicznym” ołówkiem, który sprawia, że czas spędzany w szkole również staje się magiczny. 
Pani Dyrektor - Irena Małyszczuk wręczyła dzieciom legitymacje, a Burmistrz miasta kolorowe ołówki. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia wykonane zostały zdjęcia. Po oficjalnej ceremonii, uczniowie klas udali się do sal, by tam wspólnie zjeść słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Takie spotkania sprzyjają integracji nowej rodziny klasowej. 

Życzymy wszystkim pierwszakom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wiele radości 
i wspaniałych przygód.
Martyna Tatucha



...................................................................................................