„Jasne, że kar - proste, że einfach!”, czyli wizyta Deutsch-Wagen-Tour w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w ZąbkachW środę 6. listopada Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach odwiedziła Pani Katarzyna Żurawska, lektor projektu Deutsch-Wagen-Tour, którego celem jest promowanie języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 5c, 5d oraz 5e.
Naszą podróż do krainy języka niemieckiego rozpoczęliśmy od zaprezentowania przybyłej lektorce dekoracji przygotowanych specjalnie z okazji jej wizyty oraz prezentacji, które uczniowie szkoły wykonali na konkurs związany z obchodami Dnia Języków Obcych.
Następnie pani Kasia zabrała nas w podróż po Niemczech. Uczyliśmy się zwrotów typowych dla języka niemieckiego, poznawaliśmy słownictwo związane z porami roku i graliśmy w kolorowe zgadywanki. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa „Doppelt gemoppelt”, gdzie musieli wykazać się wyjątkową bystrością i niezwykłym refleksem, a nagrodami były wspaniałe kolorowe koszulki z motywem „Deutsch–Wagen-Tour”! Kolejną interesującą zabawą było wspólne czytanie polsko-niemieckiej wersji wiersza „Lokomotywa”, w trakcie której uczniowie pokazywali odczytane przez kapitana drużyny czynności lokomotywy, a śmiechom nie było końca!
Wszystkie zabawy i gry językowe sprawiły dzieciom ogromną radość! Kolorowy samochód Deutsch-Wagen przywiózł wiele niespodzianek. Każdy uczeń otrzymał pamiątkę. To był wspaniały dzień z językiem niemieckim! Dziękujemy!!!

Anna Walendzik - nauczyciel języka niemieckiego w Ząbkach

.........................................................................................................................................