Dzień Pluszowego Misia25 listopada 2013 roku wraz z milionami dzieci i misiów obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ten dzień, to trochę takie misiowe urodziny, ponieważ został on ustanowiony 11 lat temu w 100 rocznicę powstania pierwszej pluszowej maskotki. W tym niezwykłym dniu było z nami wielu naszych pluszowych jubilatów, bo każde dziecko mogło tego dnia przynieść do szkoły swojego misiowego ulubieńca.
Wszystkie misie świata najbardziej lubią w dniu swojego święta obserwować dziecięce uśmiechy i mnóstwo zabawy. Dlatego i my długą przerwę postanowiliśmy spędzić tak jak kochają misie. Wspólnie podczas uroczystego apelu zaśpiewaliśmy im kilka pięknych piosenek
i dedykowaliśmy kilka wierszy. Nie obyło się bez gromkiego urodzinowego „Sto lat”. Młodsze dzieci świętowały Dzień Pluszowego Misia także po uroczystym apelu. Przygotowaliśmy wspólnie wiele rozmaitych zabaw połączonych z konkursami z wiedzy dotyczącej słynnych misiowych maskotek, takich jak miś Puchatek, miś Uszatek, czy Paddington. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia prawdziwych misiów – zarówno żyjących w Polsce niedźwiedzi brunatnych, jak i innych gatunków, żyjących w innych częściach  świata.
Misie, przyglądające się naszej zabawie wyglądały na bardzo zadowolone. Dlatego już teraz obiecujemy, że w przyszłym roku zorganizujemy im równie wesołą zabawę. Drogie misie zapraszamy Was do naszej szkoły za rok!
Joanna Pruszyńska, Elżbieta Żochowska

.........................................................................................................................................................