XIX – wieczny Londyn w SP 2

14 stycznia 2016rw Szkole Podstawowej Nr 2 odbyła się premiera doskonale wszystkim znanej i ponadczasowej „Opowieści Wigilijnej”. Reżyserem spektaklu, autorem scenariusza, dźwięku i efektów specjalnych  była Pani Ewa Kosierkiewicz, zaś aktorami, niezwykle uzdolnieni uczniowie z klasy III a.
Interesujące stylizacje młodych aktorów, oraz prawdziwie teatralna scenografia oddawały klimat tamtych czasów. Wyszukane na strychach rekwizyty: staromodny zegar, stylowa lampa naftowa, czy zabytkowy gramofon, przeniosły widzów do XIX-wiecznego Londynu, by poznać historię skąpego starca.
Scrooge nie potrafi cieszyć się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i zamierza po raz kolejny spędzić je samotnie. Ponad wszystko kocha pieniądze, na brak których nie narzeka. Wizyta niespodziewanych gości cudownie odmienia jego życie.
     Dla Dyrekcji, uczniów i nauczycieli odbyły się dwa przedstawienia, po których nie szczędzono braw, pochwał i słów uznania. Mistrzowsko odegrana rola Ebenezera Scrooge’a oraz pozostałych aktorów, zachwyciły tak bardzo, że gratulacjom nie było końca i odbierane były jeszcze długo po przedstawieniu na korytarzach szkolnych.
    15 stycznia na spektakl zostali zaproszeni rodzice, którzy zauroczeni grą aktorską swych dzieci, nagrodzili ich owacjami na stojąco. Były również łzy wzruszenia.
Bardzo się cieszymy, że przedstawienie się podobało. Dziękujemy za docenienie pracy i ambicji zarówno naszej, jak i naszej wychowawczyni. Staraliśmy się w dość czytelny sposób pokazać niezwykłą historię przemiany głównego bohatera, czyli tak naprawdę każdego z nas. Nigdy nie jest za późno, by stać się dobrym człowiekiem, a symboliczna noc wigilijna, to każdy dzień kiedy mamy na to szansę.


Maja    Michalska
  ucz. klasy 3a................................................................................................................................