Po prostu…Filharmonia

18 lutego 2016 roku o godz. 18:00 uczniowie z naszej szkoły pod opieką pani  Jadwigi  Żaboklickiej - nauczyciela muzyki, wybrali się na koncert do Filharmonii Narodowej w Warszawie. Koncert  nosił tytuł ,,Gdy flecista spotyka orkiestrę" .
  Budynek filharmonii zrobił na nas ogromne wrażenie. Udaliśmy się do sali koncertowej i zajęliśmy miejsca.. Potem wszyscy powitali głośnymi brawami Polską Orkiestrę Sinfonia Juventus wraz z dyrygentem Aleksisem Kossenko.
Muzycy wykonali utwory Carla Reinecke ,,Ballada op. 288" oraz Felixa Mendelssohna ,,IV Symfonia A- dur op. 90 Włoska". Po tym nadszedł czas na krótką przerwę. W tym czasie można było skorzystać z bufetu.  Po przerwie orkiestra wykonała ,,Koncert fletowy D – dur op.283. Koncert zakończył solowy występ dyrygenta na flecie. Artystów nagrodzono gromkimi oklaskami.
Bardzo podobała nam się wycieczka ze względu na nietypowego dyrygenta, który kierował orkiestrą oraz grał solo na flecie..
Koncerty w Filharmonii Narodowej pozwalają nam na rozwijanie zainteresowań muzycznych, uwrażliwiają nas na odbiór muzyki poważnej.


                                                                              Maja Sienicka i Dominika Uścińska 6d


..............................................................................................................................